Nuk votohet demarkacioni, seanca e Kuvendit vijon të mërkuren në ora 10

Pas një debati të fortë në mes të kreut të qevërisë së Kosvës dhe deputetëve të LDK është vendosur shtyra sërish e seancës parlamentare ku pritej të votohej demarkacioni i kufirit me Malin e zi.

Seanca për Demarkacionin me Malin e Zi është shtyrë për të mërkurën në ora 10:00.
Kjo erdhi pasi PDK, AAK dhe Nisma kërkuan shtyrjen e Seancës për një ditë tjetër, raporton Bota sot.

Propozimi u votua, ku për këtë votuan 91 deputetë, prej tyre 60 pro shtyrjes, 30 kundër she një abstenim.

Senaca u shty pasi nuk u arrit dakordësia mes palëve për votimin në bllok të projektit.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi