Neymar rikthehet në Francë, vazhdon rikuperimin nga dëmtimi

Futbollisti brazilian, Neymar, ka mbërritur në Francë për të vazhduar me rikuperimin e tij nga dëmtimi i këmbës që e la jashtë fushës së blertë për disa muaj.

Pas aterimit në aeroportin e Parisit, Le Bourget, mesditen e së premtes, Neymar vazhdoi drejtë shtëpisë së ti, në paralagjen e kryeqytetit francez.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain rikuperohej në Brazil nga një operacion të kockës metatarsale në këmbën e djathtë, të cilit iu nënshtrua në muajin mars.

Megjithatë, braziliani shpreson të rikuperohet në kohë për të qenë i gatshëm të shfaqet në Kampionatin Botëror që këtë verë do të mbahet në Rusi.

Një javë më parë, mjeku i kombëtares së Brazilit në futboll, Rodrigo Lasmar tha se Neymar po bën gjithçka për të arritur gjendjen optimale fizike dhe për t’u rikuperuar nga lëndimi.

Neymar përfundoi sezonin më 25 shkurt, kur e theu kockën metatarsale të këmbës së tij të djathtë, në një ndeshje të ligës kundër Olympique Marseille./Rtv Drita/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

“Aspirina e djallit”, pse shumë njerëz të famshëm fajësojnë Ambien

Deklaratat e paqëndrueshme të Elon Musk kanë shqetësuar anëtarët e bordit të Teska, dhe shqëteësimi kryesor për ta është një qetësues që Musk ka...

“Tahiri” si precedent për politikën: rastet që nga ’92-shi kur deputetët u mbrojtën nga mandati

Dorëheqja si akt politik është natyrisht një lëvizje e detyruar. Çdo politikan që largohet vetë nga posti që mban, e bën këtë ngaqë ja...

Vrasja e gazetarit Khashoggi, arrestohen spiunë të dyshimtë arabë në Turqi

Në Turqi janë arrestuar dy persona të inteligjencës së Arabisë Saudite pasi dyshohen se kanë lidhje me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi. Sipas CIA, dyshohet...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...