Nesër paralizohet qarkullimi, akset që bllokohen nga opozita

Ditën e nesërme opozita ka vendosur përshkallëzojë aksionin duke bllokuar akset kryesore të rrugëve në 12 qarqe të vendit.

Ky vendim u mor pas takimit që Basha bëri me aleatët. Në një prononcim  për mediat, kreu i PD tha se kjo formë proteste vjen si një intensifikim dhe përshkallëzim i mosbindjes civile.

Ne orën 18.00 të së enjtes, opozita i ka bërë thirrje qytetarëve t’i bashkohen përshkallëzimit të protestës për të kërkuar largimin e kryeministrit Rama, sipas tyre, si personi përgjegjës për bashkëpunimin me krimin në blerjen e votës. Ndryshe nga e enjtja e kaluar, bllokimi do të shtrihet në të 12 qarqet e vendit.

Akset që do të bllokohen:

 1. Qarku Kukës – Ura e Drinit në hyrje të Rrugës së Kombit.
 2. Qarku Shkodër – Rruga Shkodër – Koplik
 3. Qarku Lezhë – Mbikalimi Milot
 4. Qarku Dibër- Ura në kryqëzimin Burrel – Rrëshen – Klos.
 5. Qarku Durrës- Plepa, ne hyrje të Autostradës
 6. Qarku Tirane- Sheshi Shqiponja
 7. Qarku Elbasan – Mbikalimi Bradashesh
 8. Qarku Korçe – Hyrja, rruga nacionale e Korçës.
 9. Qarku Gjirokastër – kryqëzimi i Rrugës Përmet-Tepelenë – Gjirokastër
 10. Qarku Fier- Rruga nacionale tek Ura Mbrostar.
 11. Qarku Berat në Ura Vajgurore, aksi Berat – Ura Vajgurore.
 12. Qarku Vlore- Hyrja e superstradës Vlorë – Levan
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi