Në veri të Irakut neutralizohen tre pjesëtarë të PKK-së

 

Gjatë një operacioni ajror të Forcave të Armatosura Turke (TSK) në veri të Irakut janë neutralizuar tre terroristë.

Nga Shtatmadhoria e Turqisë bëhet e ditur se sulmi ajror është kryer në rajonin Hakurk në veri të Irakut. Sipas të dhënave paraprake, janë neutralizuar tre terroristë.

Malet Kandil, Gara, Metin dhe Zap gjenden në veri të Irakut, përgjatë kufirit Irak-Turqi. Bëhet fjalë për një rajon që njihet si djepi i lëvizjes terroriste PKK, e cila gjendet në listën e organizatave terroriste në Turqi, Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Bashkimin Evropian (BE).

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi