Në këkrim ndërkombëtar për trafik droge, kapet 47-vjeçari me 3 identitete

Një 47-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. 47-vjeçari me 3 identitete të ndryshme, u arrestua pasi në Itali rezulton i dënuar me 6 vjet e 8 muaj burgim, për veprën penale “Trafik i drogës”.

NJOFTIMI

Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e Policisë. Arrestohet përkohësisht, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 47-vjeçari i dënuar për veprën penale “Trafik i drogës”.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 3, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve mes ZQK Interpol Tirana, bënë të mundur kapjen dhe arrestimin me qëllim ekstradimin drejtë Italisë të shtetasit Kreshnik Budlla alias Besnik Farruku alias Sokol Koci, 47 vjeç, banues në Durrës.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Apelit në Ancona, Itali, e ka dënuar me 6 vjet e 8 muaj burgim, për veprën penale “Trafik i drogës”, parashikuar nga Kodi Penal Italian. Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijojnë procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi