Ndryshon agjenda për Pavarësinë, senaca dhe parakalimi i FSK-së bëhet të dielën

Ka ndryshuar agjenda për kremtimin e Pavarësisë. Nga Këshilli Organizativ për festimin e 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë bëhet e ditur se vetëm seanca solemne dhe parakalimi i FSK-se dhe Policisë së Kosovës është shtyrë për në 18 shkurt.

“Ndryshimi është bërë për shkak të pamundësisë që të jene prezent në seancën solemne disa nga miqtë tanë ndërkombëtarë, sepse do të jenë pjesëmarrës edhe në Konferencën e Sigurisë që do të mbahet ne Munih nga 16-18 shkurt. Do të kenë adresim edhe ne Kuvendin e Kosovës”, thuhet nga Këshilli Organizativ.

Më poshtë agjenda për nesër, të shtunën dhe të dielën./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi