Ndahet nga jeta në moshën 28-vjeçare aktori i njohur kanadez

Jahmil French, ylli i “Degrassi” ka ndërruar jetë në moshën 28-vjeçare.

Ky lajm i hidhur është konfirmuar për ‘Page Six’ nga përfaqësuesi për aktorin kanadez, i cili ishte mjaft i njohur për rolin e tij si ‘Dave Turne’r në serialin adoleshent “Degrassi

“Me një zemër të rëndë unë konfirmoj vdekjen e një miku dhe klienti të dashur, Jahmil French. Ai do të mbahet mend nga shumë njerëz për pasionin e tij për artet, angazhimin e tij dhe personalitetin e tij të gjallë. Unë kërkoj që të mbani familjen dhe miqtë e tij në mendimet dhe lutjet tuaja në këtë kohë të vështirë”, tha përfaqësuesi në një deklaratë.

Kolegët dhe aktorët përdorën mediat sociale për homazhe. Ylli francez, Annie Clark ndau një video të tij me mesazhin:

“Zemërthyer për humbjen e mikut tonë Jahmil French … Pra, plot energji dhe argëtim. Ai gjithnjë vallëzonte. Një talent i vërtetë dhe një mik i shkëlqyer. Të gjithëve do të na mungosh shumë Jahmil.”

Stefan Brogren, aktori, producenti dhe regjisori kanadez, i cili ishte një anëtar i kastit të francezëve në “Degrassi”, e vlerësoi aktorin për performancën e tij në shfaqje.

“Ai e interpretoi Dejv me kaq ndjeshmëri dhe mendim dhe mund të më bënte të qeshja. Ishte një kënaqësi të punoja me të dhe ai do të më mungojë. Kjo është një humbje e madhe”, shkroi Brogren.

Ndërkohë, akoma nuk është bërë e ditur shkaku i vdekjes së aktorit.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi