Mungesë energjie dhe pezullim lundrimi, situata në Vlorë

Si pasojë e reshjeve të shumta të shiut të cilat kanë pushtuar vendin tonë prej disa ditësh, situata në qytetin e Vlorës raportohet se është e qetë.

Ende në disa fshatra të Selenicës ka mungesë energjie, ndërsa Lumi Vjosë është në nivelin 4.7 metra, brena shtratit të tij.

Mësohet po ashtu se mbetet i pezulluar deri në mbrëmjen e sotme lundrimi për anijet e peshkimit.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi