Meta me eurodeputetët: I rëndësishëm dialogu politik

Kreu i Kuvendit ka pritur eurodeputetët e delegacionit të PE-së që morën pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizm-Asociimit.

Ai u takua me Monica Macovei, Elly Schlein, Eduard Kukan dhe Vladimir Urutchev. Presidenti mirëpriti angazhimin e përtërirë të BE-së për të ofruar një perspektivë të sigurtë anëtarësimi për të 6 vendet e Ballkanit Perëndimor, dhe nga ana tjetër, siguroi për vokacionin solid evropian të qytetarëve shqiptarë dhe të gjithë përfaqësuesve politikë në vend.

Presidenti Meta theksoi rëndësinë dialogut politik ne funksion të ecurisë së prioriteteve kyçe në rrugën e reformave dhe të forcimit të sundimit të ligjit./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi