Mesazhet ironike të studentëve në pankartat e protestës (FOTO)

Gazeta “Shqip” sjell pankartat më pikante në protestën e studentëve.

Të indinjuar për situatën në të cilën ndodhen, studentët nuk kanw nguruar që të përcjellin mesazhe ironizuese kundër qeverisë dhe ministres së Arsimit, Lindit Nikolla. Me thirrje në kor kundër negociatave por gjetjen e zgjidhjeve për 8 kërkesat e tyre, të rinjtë kanë shpalosur me vizatime dhe fjalë në pankarta, konstatime dhe shigjetime të ndryshme.

Në disa prej tyre siç mund të shikoni dhe në fotogaleri shkruhet: “Z. Kryeministër, na ktheni përgjigje deri në ora 16.00, se kemi kurs gjermanishte në orën 17.00”; “Shkurtoni kostot, jo ëndrrat”; “Kafshatë që s’kapërdihet është or vlla tarifa”; “Pranoni kërkesat se na çatë Edin”, e të tjerë.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi