Mbyllen tri universitete publike dhe katër private, Ministria nuk ka asnjë informacion

Gjatë ditës së sotme tri universitete publike në Pejë, Mitrovicë dhe Prizren janë mbyllur.

Po ashtu mësohet se edhe katër universitete private janë mbyllur.

Indeksonline kontaktoi me Ministrinë e Arsimit rreth këtij lajmi, por ata u përgjigjën se nuk kanë asnjë informacion zyrtarë rreth mbylljes së këtyre universiteteve.

Sipas informacioneve të para, ky vendim është marrë nga Këshilli i Cilësisë, me propozim nga eksperëtë ndërkombëtarë.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi