Mbi 4 milionë të infektuar nga koronavirusi në botë, rreth 280 mijë të vdekur

Numri i personave të infektuar me koronavirus në botë ka tejkaluar shifrën e 4 milionë. Që prej misjes së pandëmisë së koronavirusit në botë janë regjistruar 4,024,973 persona të infektuar, nga të cilët 279,321 sipas të dhënave të John Hopkins Univercity”.

Më shumë të infektuar dhe të vdekur nga virusi i tmerrshëm ka SHBA me 1,309,541 të infektuar nga të cilët kanë ndërruar jetë 78,794 persona.

Më pas është Britania Madhe me rreth 33 mijë të vdekur, e ndjekur nga Italia me 30,395 të vdekur. Në vend të katërt është Spanja më 26,478 të vdekur e ndjekur nga Franca 26,313 të vdekur.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi