Mbaroi seanca, studentët zhvendosen para Kryeministrisë

Me mbarimin e seancës plenare në Kuvendin e Shqipërisë, edhe studentët protestues jashtë ambienteve të tij zgjodhën të ndryshonin vendin e qendrimit, duke u zhvendosur drejt sheshit përpara Kryeministrisë.

Pak pas orës 13:30 ata nisën marshimin nga Parlamenti, e përmes pedonales dolën midis sheshin “Skënderbej” dhe “Unazës” përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, për të shkuar deri te kryeministria, atje ku shihet sërish një prani e shtuar policore për të garantuar rendin dhe sigurinë në çdo rast.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi