Makina del nga rruga, përplas 3 këmbësorë. Njëra gjen vdekjen e menjëhershme

Një aksident fatal është regjistruar mëngjesin e kësaj të premteje, rreth orës 9:20, në afërsi të liqenit në fshatin Mursi, mes Konispolit e Ksamilit.

Një 21-vjeçar (O.M.) ka humbur kontrollin e automjetit që po drejtonte dhe ka përplasur 3 këmbësorë teksa dilte nga rruga.

Nga përplasja e fuqishme ka gjetur vdekjen e menjëhershme 35-vjeçarja L.B., ndërsa janë plagosur dy shtetas të tjerë, 33-vjeçari S.S. dhe 38-vjeçari G.S..

Policia dhe një grup hetimor kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes, kanë nisur hetimet për të mësuar shkaqet e aksidentit dhe kanë shoqëruar drejtuesin e mjetit për ta marrë në pyetje.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Indeksi, demokracia amerikane kategorizohet “e brishtë”; Shqipëria në vendnumëro

Njësia e Inteligjencës e The Economist ka publikuar raportin e radhës për gjendjen e demokracisë në botë. 167 vende kanë kaluar në sitën e...

“Nuk u përmbushën pritjet e populllit iranian”

Zv/presidenti i parë i Iranit, Ishak Xhihangiri deklaroi se populli Iranian po përjeton probleme ekonomike, politike dhe kulturore. Ai shtoi se nuk u përmbushën...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...