Liqeni artificial mbushet nga fëmijët, Bashkia e Tiranës organizon kampin veror “Sport Fest”

 

Ngritja e kampeve verore për fëmijët që vijnë nga familjet në nevojë është kthyer tashmë në një traditë për Bashkinë e Tiranës, e cila u jep të gjithë vogëlushëve një mundësi për të kaluar ditët e nxehta në mënyrë sa më aktive dhe argëtuese.

Në kuadër të projekteve të jetesës aktive, Bashkia e Tiranës ka organizuar kampin veror “Sport Fest”.

Fëmijë të grupmoshave të ndryshme po e kalojnë këtë verë të nxehtë tek Liqeni, nën hijet e pemëve dhe flladet freskuese në kampin më argëtues të verës i cili në pjesën e parë të ditës gjallërohet nga aktivitete sportive, edukative dhe kulturore për fëmijë të shtresave të ndryshme sociale.

Gjithashtu ata kanë mundësi që të njihen edhe me botën e MOBIKE, të cilat stacionohen pranë kampit për të pedaluar në rrugët e reja të biçikletave në Park.

Në orët e pasdites stafetën e marrin aktivitetet për të rinj me muzikë Live, DJ, string art, special guests, etj. Fëmijë apo i rritur takimi këtë verë është te Kampi “Sport Fest”.

Top Channel

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi