Lani çdo mbrëmje këmbët me ujë të ftohtë, dhe do habiteni çfarë do i ndodhë trupit tuaj!

Çdo mbrëmje, pasi të shkoni në shtëpi pas një dite të vështirë pune, lajini këmbët me ujë të ftohtë.

Sergey Bubnowsky, një specialist nga Moska u shpreh se kjo metodë e thjeshtë do t’ju ndihmojë të forconi sistemin imunitar.

Mbajini këmbët në ujë të ftohtë për 10­-15 minuta, pas kësaj vishni çorape të ngrohta dhe flini gjumë. Kjo mënyrë do të rezultojë mjaft e efektshme në rritjen e sistemit imunitar, stabilizimin e temperaturës së trupit, redukton rrezikun nga goditjet në tru, stabilizon nivelet e presionit të gjakut etj./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

3,812 denoncime nga qytetarët për rritje të çmimeve dhe për shkelje tjera

Përmes linjave të hapura të cilat janë në dispozicion nga ora 08:00 deri në 22:00, vetëm dje nga qytetarët janë raportuar 378 rast për...

SpaceX mund të lansojë satelitin e parë të ndërtuar nga Turqia

Kompania amerikane e aeronautikës, SpaceX, është kandidat për të lançuar satelitin e parë kombëtar turk, njoftoi një zyrtar i Turksat, operatiorit satelitor të Turqisë. Turksat...

Gucati: Specialja mund ta ftojë edhe Thaçin – në nëntor priten aktakuzat e para

Numrit të rreth 250 ftesave për t’u paraqitur në Gjykatën Speciale pritet t’iu shtohet edhe ajo për...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...