Lajmet dt: 20 / 11 / 2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kush do të jetë kryetari i ri i LDK-së?

Lidhja Demokratike e Kosovës, aktualisht partia më e madhe opozitare, është edhe më e rëndësishmja kur është në pyetje kundërshtimi i politikave qeverisëse në...

Stuhi në alpet zviceranë, vdesin 4 alpinistë

Katër alpinistë kanë humbur jetën dhe pesë të tjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi kaluan një natë me acar në Alpet e...

Përgjaken rrugët e Shqipërisë, 10 aksidente në një javë

Aksidentet rrugore ditët e fundit kanë përgjakur rrugët në vend, duke shënuar thuajse çdo ditë raste të reja me pasoja të rënda për jetën...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...