LAJME dt: 26.03.2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Lloji i qepës që lufton turbekulozin

Një lloj i qepës mund të ndihmojë luftimin e rezistencës ndaj antibiotikëve në raste të tuberkulozit, është bërë e ditur në një studim të...

VIDEO/ Atalanta shkruan historinë në Champions, “digjet” Bergamo

Atalanta e Berat Gjimshitit e kishte shkruar prej kohësh historinë në Champions League, duke u kualifikuar për...

Lejuan kamionët plot mallra kontrabandë, arrestohet doganieri dhe 3 policët kufitarë në Korçë

Një aksion i gjerë është zvhilluar nga Policia e Korçës, duke çuar në pranga 1 doganier, 3...

Së fundi

COVID-19, BE propozon 100 miliardë euro për të shpëtuar vendet e punës

Komisioni Evropian propozoi një paketë të re financiare për të kontribuar në pagat për kompanitë që po luftojnë me efektet ekonomike të pandemisë së...

SHBA, numri i viktimave nga COVID-19 rritet në 5.137

Numri i viktamve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 5.137, pasi 1.047 persona kanë humbur jetën vetëm në...

Parashikimi i Piperos: Kjo javë do jetë piku i epidemisë. Ja kur do nisë të bjerë numri i të prekurve nga koronavirusi

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, i cili ka qenë pranë qytetarëve këto ditë me informacion të përditshëm për koronavirusin bën një parashikim optimist për...