LAJME dt: 22/05/2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Turqia ndër vendet ku Maqedonia e Veriut do të hapë zyrë për tërheqje të investitorëve

Zv/kryeministri për çështje ekonomike i Maqedonisë së Veriut, Koço Angjushev, paralajmëroi se së shpejti në Turqi, SHBA dhe Gjermani do të hapen zyra për...

Vrasja e rreme në Ukrainë, arrestohet porositësi

    Një gjykatë në Ukrainë vendosi masën e arrestit me burg për një biznesmen që dyshohet se komplotoi për vrasjen e një gazetari disident rus.  Borys...

Ja ku u pozicionuan Thaçi e Vuçiç mes liderëve botërorë në ceremoninë në Paris

Presidenti Hashim Thaçi e ai serb, Aleksandar Vuçiç nuk po qëndrojnë afër në ceremoninë që është duke u zhvilluar në pallatin Elise në Paris,...

Së fundi

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në fillim të...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë...