Kurti premton infrastrukturë të re sportive për Lojërat Mesdhetare “Prishtina 2030”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti premtoi infrastrukturë të re sportive për Lojërat Mesdhetare “Prishtina 2030”.

Ai para mbledhjes së qeverisë të mërkurën, tha se organizimi i këtyre lojërave mesdhetare është historike për vendin.

“Përmirësimi dhe ngritja e infrastrukturës sportive do të jetë kyçe. Dhjetë objekte sportive do të rinovohem, katër ndërtime të reja sportive do të bëhen”

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi