Kryetari i Deçanit flet për incidentin e Haradinaj me vëllezërit Rizaj

 

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka reaguar lidhur me incidenti ndërmjet kryeministrit Haradinaj dhe vëllait të Beg Rizajt, në zbulimi e shtatorë së këtij të fundit në Deçan.

Ai ka mohuar se ka pasur incident mes kryeministrit dhe vëllait të Begë Rizajt, i cili në pamjet e transmetuara nga mediat shihet duke diskutuar ashpër me kryeministrin, e siç është raportuar ai nuk ka lejuar kryeministrin që zbulojë shtatoren e Rizajt.

Por, version tjetër ka dhënë kryetari i Deçanti. Ai ka thënë se Haradinaj ka ndërhyrë në një mosmarrëveshje mes dy vëllezërve Rizaj, duke akuzuar mediat se kanë keqinformuar.

Në reagimin e Kryetarit Ramosaj thuhet:

Disa nga mediat që ishin prezent për të përcjellë këtë ngjarje të zbulimit të shtatores së Heroit Beg Rizaj me qellim jo të mirë kanë keq informuar opinionin publik për incidentin e ndodhur gjatë zbulimit të shtatores .

Ka qenë ndërhyrja e kryeministrit të Republikë së Kosovës z.Ramush Haradinaj, ajo që ka shpëtuar vëllezërit Rizaj pa krijuar incident mes tyre.

Ku njeri nga vëllezërit i drejtohej Haradinajt për dy vëllezërit e tyre duke i thëne që nuk kanë qenë në lufte dhe nuk kanë të drejt me zbulu shtatoren e vëllait të tyre , me ketë rast kryeministri ka ndërhyrë duke i thënë ati vetëm ti kë me zbulu Shtatoren .Njëkohësisht duke ndërhy të dy vëllezërit tjerë që të pajtohen me këtë vendim. Kjo ka qen ngjarja e quajtur incident nga disa media qe kanë qellim në vete.

Thuhet në reagimin e kryetarit të komunës së Deçanit z.Bashkim Ramosaj .

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Këto janë pesë arsyet pse nuk duhet të laheni në mëngjes

Një dush i mirë në mëngjes shpesh herë konsiderohet si çelësi për të nisur ditën me pozitivitet, por ja që gabimet në të bërit...

E rëndë te “Rruga e Kavajës” në Tiranë, hidhet nga kati i 9-të 35-vjeçari

Një 35-vjeçar i ka dhënë fund jetës, rreth orës 07:00 të mëngjesit të sotëm në kryeqytet.

Fushë Krujë-Milot, aksidentohet për vdekje këmbësori

Një tjetër person ka gjetur vdekjen nga aksidentet në akset rrugore të vendit. Një i tillë është regjistruar pasditen e kësaj të premteje në...

Së fundi

Lajmet dt:29/10/2020

https://youtu.be/uQFI3pi_XL4 DRITA TV LAJME LAJMET 29 10 2020 #Drita tv #lajme #edicion# informativ #YouTube Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta në lidhje me...

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të tretë u rrit me 59% nga...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë të publikuar lidhur me sulmin e...