Kryebashkiaku i Kavajës zt.Krali flet për rindërtimin e shtëpijave .

Tërmeti i 26 nëntorit preku rëndë edhe Kavajën. Fatmirësisht nuk u shënuan viktima, por shumë qytetarë mbetën në qiell të hapur, pasi banesat e tyre u shkatërruan.

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Redjan Krali, deklaroi se qytetarët u mbështetën me të gjitha mundësitë dhe aktualisht 350 familje po trajtohen me bonus qiraje.

Kryebashkiaku Krali deklaroi se procesi i rindërtimit është i gjatë dhe se Kavaja është në fazën e aplikimeve, ku deri tani janë regjistruar 1400 aplikime online. Ai ju bëri thirrje qytetarëve të aplikojnë deri në 28 shkurt.

Kryebashkiaku i Kavajës siguroi qytetaret se asnjë prej tyre nuk do të mbetet pa u ndihmuar.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Mali i Zi çon ushtrinë në Kosovë para Demarkacionit, xhindosen rusët: NATO po ndez një fitil të rrezikshëm

Qeveria e Malit të Zi ka vendosur që të dërgojë trupat e vetë në Kosovë, vendim ky që rastis me miratimin e Demarkacionit nga...

Sekretari i qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje aderon në AAK

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se sot kësaj partie i është bashkuar sekretari i qendrës së Lëvizjes...

Basha: Detyra e PD të kthejë besimin tek shqiptarët, se Shqipëria mund të bëhet

Anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD janë thirrur për të votuar për funksionarët që do të drejtojnë Partinë Demokratike në 4 vitet e ardhshme,...

Së fundi

SHBA, numri i viktimave nga COVID-19 rritet në 5.137

Numri i viktamve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 5.137, pasi 1.047 persona kanë humbur jetën vetëm në...

Parashikimi i Piperos: Kjo javë do jetë piku i epidemisë. Ja kur do nisë të bjerë numri i të prekurve nga koronavirusi

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, i cili ka qenë pranë qytetarëve këto ditë me informacion të përditshëm për koronavirusin bën një parashikim optimist për...

Në Meke dhe Medine vendoset orë policore me cikël të plotë ditor

Arabia Saudite ka vendosur që të zbatojë orë policore me cikle të plota ditore në qytetet e shenjta Meke dhe Medine. Agjencia zyrtare saudite e...