Kotelja e mrekullisë së Marakeshit

Tragjedia që goditi Marokun, i shkatërruar nga tërmeti i 9 shtatorit dhe që rrafshoi fshatra dhe qytete, tronditi mbarë botën.

Me gati 3 000 viktima të konfirmuara, pasojat e tërmetit kanë gjunjëzuar një pjesë të madhe të vendit.

Gjithashtu për këtë arsye, ndërkohë që vazhdohet të gërmohet me shpresën për të gjetur disa të mbijetuar, pamjet e mbërritura nga Marakeshi kanë ngrohur zemrat edhe të atyre, shpëtimtarëve dhe vullnetarëve, të cilët vazhdojnë të punojnë pa u lodhur për të shpëtuar jetë.

Ashtu si ajo e koteles vetëm disa ditëshe, e cile u gjet e gjallë nën rrënojat e një ndërtese të shembur në Marakesh.

Një ngjarje, e cila siç dokumentohet nga video të ndryshme në Instagram, është mrekulli.

Një kotele e tmerruar, në fakt, e cila ditën që u gjet, duhet të ketë arritur të lëshojë mjaullimën e parë të ”lumturisë”.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi