Kontrollet me radar, policia kap shoferin me shpejtësi 221 km/h në Tiranë

Policia e Tiranës ka vijuar kontrollet me radar në segmentin Sauk-TEG dhe ka kapur një shoferë që lëvizte me 221 km/h.

Sipas një njoftimi për mediat Policia bën me dije se do të vijojnë kontrollet, pasi shpejtësi të tilla rrezikojnë jetën e qytetarëve.

?
?
♂
?
✈
✈
✈
✈
?
?
?
❗
❗
❗
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?

“Radari  dhe polici‍ të shpëtojnë jetën. Vijon të ndodhë në aksin rrugor Sauk – Teg. 221 km/h në aksin Sauk – Teg, Shpjetësi e frikshme që rrezikon seriozisht jo vetëm jetën e drejtuesit të mjetit, por edhe rrezik potencial për jetën e përdoruesve të rrugës Stop shpejtësisë, stop shpejtësisë, stop shpejtësisë. Respekto rregullat e qarkullimit për të pasur një destinacion të sigurt.  Mos shpejto të arrish aksidentin!”, shkruan Policia.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi