Konjufca sot në Shqipëri, takohet me Metën dhe Bashën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca sot do të realizojë vizitë zyrtare në Shqipëri.

Gjatë qëndrimin në Tiranë, kryekuvendari Konjufca do të takojë krerët më të lartë institucionalë të Shqipërisë, presidentin Ilir Meta, kryekuvendarin Gramoz Ruçi dhe kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha.

Njëherësh kjo është vizita e parë zyrtare jashtë vendit e Konjufca, në cilësi të kryetarit të Kuvendi.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi