Kjo i ndodh trupit tuaj nëse pini ujë detox me mollë!

Ka një arsye që thuhet “një mollë në ditë do ta mbajë mjekun larg”. Mollët janë një nga ushqimet më të shëndetshme që ju mund të shtoni në dietën tuaj.

Jo vetëm që ju keni një shumëllojshmëri opsionesh për ti ngrënë por gjithashtu ata janë një mundësi e përballueshme për një ëmbëlsirë të shpejtë ose për të pastruar gojën tuaj ose për një lëng detox.

Përfitimet që do të merrni janë këto:

Me shumllojshmërinë e detoxeve që po dëgjojmë është e vështirë të besosh nëse ndonjëri prej tyre aktualisht punon. Uji detox i mollës mbështetet në përfitimet e mollës dhe kanellës për t’i dhënë aromës ekstra ujit dhe trupit tuaj përfitime shtesë shëndetësore.

Uji i kanellës dhe mollës mund të ndihmojë në marrjen e metabolizmit tuaj dhe inkurajimin e trupit tuaj për të djegur më shumë kalori.

Mollët ndihmojnë në rregullimin e sheqerit në gjak: Molla përmbajnë flavonoide të cilat ndihmojnë në shkatërrimin e karbohidrateve komplekse dhe rregullojnë nivelet e sheqerit në gjak, thotë “Foods Healthiest”.

Mollët ndihmojnë në mbajtjen pastër të dhëmbëve: Besojeni apo jo, ato mund të ndihmojnë në prodhimin e pështymës që zvogëlon rrezikun e prishjes së dhëmbëve, raporton “Best Health Magazine”, përcjell living.

Molla mbron nga astma: Një studim zbuloi se një dietë e mbushur me ushqime të pasura me antioksidantë (si mollë dhe lëng molle) mund të ndihmojë në lehtësimin e simptomave të astmës, sipas Reader’s Digest.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi