Kjo është arsyeja pse fëmijët nuk i duan perimet!

Një studim i ri thotë që të paktën 1 në 5 fëmijë, 2-vjeçar nuk i kanë provuar perimet kurrë.

Studimi ka konkluduar se disa prindër janë lodhur me betejën e përditshme për t’i ushqyer fëmijët me perime, saqë kanë ndaluar së provuari.

Studimi thotë se nëse ky problem i fëmijëve është i përkohshëm, s’ka ndonjë dëm nga kjo punë.

Mirëpo, nëse refuzimi i tyre është ndaj kalciumit, proteinave, vitaminave dhe mineraleve, mund të ketë rrezik që fëmija mos zhvillohet./tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

U takua me Thaçin, Vuçiç “justifikohet”: E bëj për të shpëtuar kokat e serbëve

    Në kuadër të samitit të Sofjes, Presidenti i Kosovës HashimThaçi dhe homologu serb Aleksandër Vuçiç u ulën në të njëjtën tryezë.  Por, ky takim nuk...

Havai, 9 të vdekur në një aksident ajror

Nëntë persona e kanë humbur jetën të premten në mbrëmje në një aksident ajror në brigjet e ishullit verior të Havait, Oaha. Zëdhënësi i zyrës...

Vrasja e 42-vjeçarit në Memaliaj, arrestohen dy autorët e dyshuar

At e bir u arrestuan nga Policia e Shtetit, pasi dyshohen se vranë të enjten në mesditë me armë zjarri një 42-vjeçar në Memaliaj. Hetem...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...