Këto janë ushqimet që luftojnë sëmundjen e kancerit!

Kanceri është një nga sëmundjet më të rënda që rrezikojnë jetën e njeriut.

Një ndihmesë në mos zhvillimin e kësaj sëmundje përveç terapisë dhe mënyra e të ushqyerit luan rol të rëndësishëm.

Kanceri nuk mund të parandalohet vetëm me një ushqim të vetëm, por kombinimi i duhur i tyre mund të bëjë diferencën, thuhet në studimin që e transmeton atsh.

Në vaktet e ngrënies duhet të vendosni një ekuilibër midis ushqimeve 2/3 e ushqimit duhet të jetë me origjinë bimore dhe jo më shumë se 1/3 e tij duhet të ketë proteina me origjinë shtazore.

Ushqimet e mëposhtme janë disa nga ushqimet e shëndetshme.

Disa nga ushqimet që luajnë rol të rëndësishëm në shëndetin e njeriut janë: spinaqi, lakra, brokoli, domatja, lulelakra, boronica, manaferra, rrushi, molla, limoni, çaji jeshil, peshku i egër, kërpudha, mish i papërpunuar, arrat dhe farat./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi