‘Këcënohet me jetë kush ankohet’/ Denoncimi për ndërtimet pa leje, policia bën sehir (FOTOT)

Një tjetër rast abuziv me pronat private dhe shkeljet e ‘pushtetarëve’ është zbardhur në adresë të ish-kryeministrit Berisha. Në mesazhin e adresuar tek ai, flitet për pallatin e ndërtuar nga një deputet, i cili pas përfundimit të ndërtimit i ka kaluar firmën djalit të tij. Ky i fundit ka nisur të ndërtojë në tarracën e pallatit ndërkohë që nuk ka pyetur asnjë nga banorët e tij. Konflikti ka degraduar deri në kërcënime për jetën ndërkohë që policia  nuk ka ndërhyrë në asnjë moment.

Denoncimi

Denoncohet Narko deputeti i Edvin Mafise me te birin per ndertimin e rrezikshem, kercenimin me jete te banoreve qe guxojne te ankohen.

Ndaj te gjitha ketyre narkopolicia hesht. Per narkozyrtaret ligji nuk ekziston.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor. Ne jemi banor te pallatit ne rrugen Ali Visha. Ky pallat eshte ne Kryeqezim mjaft te frekuentuar. Pallati eshte ndertuar ne token e familjes autoktone tiranse Beja nga deputeti Robert Bitri. Sapo zoteria u be deputet ja kaloj firmen te birit. Ne si komshi jemi habitur qe ky zotri ka uzurpuar pa leje duke ndertuar ne te gjithe pjesen e taraces. Nje nga pronaret e ka denoncuar zoterine ne polici sepse ai e ka kercenuar ne tel me fjalet mw te ndyra dhe deri ne kercenim per jeten e tij dhe te familjes por policia e sander kimikut nuk mundet ta preki se eshte djali i deputetit. Asnje inspektor bashkie apo policie nuk i shikon punimet qe zhivillohen ne 1 kryqezim qe njihet si ish vajguri dhe kalojne mijra njerez ne dite

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi