Katari i thotë lamtumirë Kupës së Botës, Senegali fiton bindshëm

Katari është skuadra e parë që eliminohet nga Botërori.

Organizatorët e kësaj kupe bote u mundën edhe në ndeshjen e dytë të grupit A, me Senegalin që fitoi 1-3.

Afrikanët shënuan njëherë në pjesën e parë dhe dy herë në të dytën, duke marrë tri pikët e para në grup dhe shpresojnë që në ndeshjen fundit të kalojnë turin.

Lajmi i mirë i vetëm për Katarin ishte që arriti të shënojë një gol.

 

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi