Kandidati i PD takim me banorët në Velipojë: Destinacion elitar i turizmit në Shqipëri! Do të kthejmë jo vetëm turistët, por edhe investimet

Kandidati i PD për bashkinë Shkodër , Xhemal Bushati është shprehur se Velipoja është një prej njësive më të rëndësishme turistike në vend.492e99bb 7ea0 4e2c B2df 24b5d3bca536Ai ka zhvilluar një takim me banorët e njësisë administrative, Velipojë, të cilët i kanë shprehur një sërë problematikash që lidhen me infrastrukturën e munguar në disa fshatra, kaosin gjatë sezonit turistik, mungesën e administrimit të plazhit dhe një sërë problematikash të tjera ndërsa premtoi se menjëherë pas zgjedhjeve do nisë puna për sezonin turistik.8386df5b D301 4e81 A1da C239051ab0ce“Në Velipojë shoh potencialin, por edhe mungesën e investimeve dhe harresën. Unë e kam një plan konkret për Velipojën. Ta kthejmë Velipojën në një motor ekonomik dhe në një destinacion elitar të turizmit në Shqipëri. Si një njeri i biznesit, nuk mund ta pranoj këtë realitet. Aq më tepër, boshatisjen dhe braktisjen e Velipojës.”, tha ai.

 

 

B6fdc50b 79f3 4cdb Bf76 8ec09452060a

 

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi