Kakavijë, gjashtë mijë emigrantë rikthehen në Greqi pas festave

Gjatë 24 orëve të fundit nga pika kufitare e Kakavijës kanë hyrë dhe kanë dalë 9760 shtetas dhe 1730 mjete, nga këta: 3900 shtetas dhe 620 mjete në hyrje dhe 5860 shtetas 1110 mjete në dalje.

Për të eliminuar radhët, Policia Kufitare ka shtuar sportelet në dalje.

Aktualisht vijon puna me nëntë sportele, gjashtë në dalje dhe tre në hyrje.

Në momente kur fluksi është i madh, Policia Kufitare aplikon kontrollet e lehtësuara kufitare, pa anashkaluar kontrollet e automjeteve në bazë të analizës së riskut, për të parandaluar trafikimin e lëndëve narkotike dhe falë këtyre kontrolle, një ditë më parë u sekuestruan dy pako heroinë dhe u vu në pranga poseduesi, informon policia e shtetit.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi