Jep dorëheqjen nënkryetari i bashkise Shkodër, Arben Gjura

Ka dhënë dorëheqjen nënkryetari i bashkisë së Shkodrës Arben Gjura.

Ky vendim vjen pak ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare më 25 prill ku ai kandidonte si deputetë për PD.

Gjura i cili ishte në vendin e 11-të në listën e PD për qarkun Shkodër arriti që të merrte vetëm 1931 vota, duke mos thyer herësin për tu bërë një deputet në Parlamentin e ri.

Rikujtojmë se në zgjedhjet e 25 prillit PS doli fituese me 74 mandate, PD me 59, LSI mori 4 dhe PSD 3.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi