https://www.aiguillealpine.co.uk/http://perpustakaan.unla.ac.id/wp-includes/MESINSLOT/https://cafesach.com.vn/https://shootless.nl/http://www.smartiming.co.uk/https://thali.pl/https://www.contraloriapereira.gov.co/https://fia.ui.ac.id/-/stoto/https://iac.ui.ac.id/qris/https://stroumfaki.gr/https://nipscollege.co.ke/https://memorialsignworld.com/https://healthcareinkenya.com/https://bayscaffolding.co.nz/https://www.prottoy.cu.ma/https://ideasvibe.com/https://www.ffl.si/https://fhunizar.ac.id/https://sgs.sheratongrandesukhumvit.com/https://disability.ui.ac.id/maxwin/https://www.fodecc.cm/https://shiki.cu.ma/https://www.fodecc.cm/Samuel-Donatien-Nengue/https://nfd.com.tr/https://eedesign.co.uk/https://defender.org.br/https://fosfobox.com.br/http://estima.xgeo.pl/
Jep dorëheqje edhe kryetari i Leposaviqit - Drita Tv

Jep dorëheqje edhe kryetari i Leposaviqit

Mëngjesin e sotëm katër kryetarë të komunave serbe kanë dhënë dorëheqje.

Deputeti i Listës Serbe, Slavko Simiq, ka bërë të ditur se tashmë dorëheqje nga posti i kryetarit ka dhënë edhe i pari i komunës së Leposaviqit, Zoran Todiq.

Në fotografinë e publikuar në Facebook, Todiq shihet duke nënshkruar letrën e dorëheqjes.

Sipas Simiq, ky është një vendim si përgjigje ndaj veprimeve të Prishtinë.

“Një përgjigje për Prishtinën. Përgjegjësi e plotë para qytetarëve serb”, ka shkruar Simiq.

Ndryshe mëngjesin e sotëm u bë e ditur edhe dorëheqja e kryetarit të Komunës së Mitrovicës, Goran Rakiq.

Si arsye të dorëheqjes, Rakiq tha se janë veprimet e fundit të Prishtinës dhe arrestimet e fundit të bëra nga Njësia Speciale e Policisë së Kosovës.

Asamblistët e katër komunave veriore u mblodhën sot në një mbledhje urgjente, ku nënshkruan një rezolutë përmes së cilës synohet ndërprerja e kontakteve me Prishtinën.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi