Ja kë e falënderon Vuçiç për mospranimin e Kosovës në UNESCO!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e ka falënderuar drejtoreshën e Agjencisë Federale të Rusisë për punë të Komuniteteve të shteteve të pavarura, Eleonora Mitrofanova, për ndihmën që i dha ajo Serbisë si ambasadore e Federatës Ruse në UNESCO për pengesën rreth anëtarësimit të Kosovës në këtë organizatë ndërkombëtare.

Në vitin 2015 në mungesë të tri votave, Kosova nuk arriti të pranohet në organizatën më të madhe të Kombeve të Bashkuara, UNESCO, transmeton klan kosova.

E përpos Kosovës, Vuçiç me zyrtaren ruse biseduan edhe për marrëdhëniet dypalëshe, situatën në rajon si dhe bashkëpunimin në fushën e arsimit./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Teheran-Autoritetet: Në Iran 25 milionë të infektuar me Covid, 35 milionë të tjerë në rrezik

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi sot se 25 milionë iranianë janë infektuar me koronavirus dhe se 35 milionë të tjerë janë në rrezik...

Gjendet i vdekur voglushi kosovar në Zvicër

Policia e Kantonit të Aargaut ka njoftuar pasditen e të premtes se ka gjetur trupin e pajetë të vogëlushit të shpallur të humbur, Zenel...

Jemen, sulm i rebelëve Huthi gjatë një parakalimi ushtarak, 25 të vdekur

Të paktën 25 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi të dyfishtë gjatë një parakalimi ushtarak...

Së fundi

Njëri për vrasje tjetri për pjesëmarrje në organizatë terroriste, kush janë dy të ‘fortët’ që OFL iu kërkon të deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit eshte ndalur sot ne Elbasan dhe Cerrik, ku i ka kerkuar deklarim te pasurise 2 subjekteve. NJOFTIMI I OFL Në kuadër të...

Rritja e pragut të TVSH-së në 10 milionë lekë, si të veprojnë 46 mijë bizneset që ishin në skemë

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm, pragu i regjistrimit në tatimin mbi vlerën e shtuar (TVSH) do të rritet në 10 milionë lekë,...

Erdogan: Ne nuk jemi shtet fisnor, ne jemi Turqi. Disa amerikanë telefonojnë vëllain tim dhe i thonë…

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, gjatë fjalimit të tij në Kongresin e 7-të të zakonshëm të AK Partisë AK në qytetin turk Malatya,...