ITALI – Të paktën 30 të plagosur pas një shpërthimi në një qendër refugjatësh

Të paktën 30 persona janë plagosur në Italinë qendrore pas një shpërthimi në një vendstrehim refugjatësh që shkaktoi shembjen e ndërtesës.

“Shumica e të strehuarve shpëtuan vetëm me plagosje të lehta gjatë shpërthimit dje në mbrëmje, megjithëse një person u dërgua në një spital në Romë me helikopter”, thanë autoritetet në qytetin e San Lorenzo Nuovo.

Agjencia italiane e lajmeve ANSA raportoi se autoritetet kishin nisur hetimet për ngjarjen dhe se shkaku i shpërthimit ishte ende i paqartë.

Nuk ka asnjë indikacion, deri më tani se mund të ketë qenë një sulm.

Ndërtesa e shembur ndodhet në një zonë industriale të qytetit dhe strehonte kryesisht burra.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi