Ishulli mahnitës skocez në ankand, ofertat fillojnë nga 112,000 dollarë

Për shkak të pandemisë dhe bllokimit, njerëzit janë në kërkim të ambienteve të hapura për të jetuar. Ata që jetojnë në qytete dëshirojnë të ikin në fshat. Tashmë ka një zgjidhje për të gjithë ata që duan të arratisen. Një shtëpi ankandi ka nxjerrë në shitje një ishull skocez me një ofertë hapëse prej 112.000 dollarësh. Pra ishulli kushton më pak se një apartament i vogël në Londër.

Deer Island ka 11 hektarë tokë dhe është i vendosur në një liqen mahnitës dhe të qetë në bregun perëndimor të Skocisë.

Ishulli është i pabanuar dhe ka një hapësirë që mund të shijohet në maksimum edhe për shkak të privatësisë, për shkak se vendndodhja e tij është e largët nga zonat e banuara.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi