Indi, rastet me koronavirus tejkalojnë 100 mijë

Sipas të dhënave nga Universiteti John Hopkins me qendër në SHBA, numri i rasteve të konfirmuara sot nga koronavirusi i riCOVID-19) në Indi tejkaloi 100,000.

India tani renditet e 11-ta në botë për sa i përket numrit më të madh të infeksioneve nga koronavirusi, ndërsa numri i vdekjeve ka arritur në 3,156.

Sipas kanalit NDTV, Maharashtra është shteti më i prekur me 33.053 raste.

Numri i rasteve me COVID-19 në Rajonin Kombëtar të Kapitalit, që përfshin kryeqytetin Neë Delhi dhe rajonet përreth, ka arritur në 10.054.

Në Jammu dhe Kashmir të administruar nga India, numri i rasteve me koronavirus ka kaluar 1,183 dhe 13 njerëz kanë vdekur nga virusi.

Izolimi mbarëkombëtar në Indi është zgjatur deri në fund të muajit.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi