I thonë konspiracion por gjykojeni vet: Mbretëresha Elizabetë vë kurorën “anti-djall” në darkën me Trump

Donald Trump dhe Mbretëresha Elizabeta II u takuan këtë javë në një vizitë historike shtetërore. Mbretëresha, e cila është Monarku më jetëgjatë në historinë e Mbretërisë së Bashkuar u takua me Presidentin e SHBA-së dhe palët shijuar edhe një darkë shtetërore të martën në mbrëmje.

Ndërkohë që darka shtetërore konsiderohet një nderim tejet i madh, ka shumë që besojnë se Mbretëresha po bënte përpjekje “delikate” për ta mos respektuar e presidentin.

Një teori komploti filloi të përhapet së gjeri në Twitter, duke pretenduar se Mbretëresha ishte duke “hedhur hije” tek Presidenti.

Të hedhësh hije, në këtë rast është term i përshkruar për të kritikuar apo mos respektuar dikë, shpesh në mënyrë elegante dhe misterioze.

Mbretëresha i bëri dhuratë një libër presidentit Trump, pak kohë pas deklaratave ku ai kishte thënë se “nuk lexon shpesh”.

Ndërkohë, kulmi i teorive qëndron në aty ku Mbretëresha vendosi të mbajë një kurorë që e vë rrallë. Atë e ka dhuratë nga populli i Burmas me rastin e martesës së saj. Kur asaj iu dha kjo kurorë, iu bë me dije se ajo “mbron nga shpirti djallëzor”.

Tani mbetet të gjykohet vet nëse teoritë konspirative në Twitter mund të kenë bazë sado pak! /tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi