I shijshëm dhe freskues, përfitimet që merrni nga shalqiri

Shalqiri është një frut me lëng dhe i shijshëm i sezonit, i preferuar nga të gjithë.

Sidoqoftë, përveç shijes së shkëlqyer, mund të ofrojë përfitime të panumërta shëndetësore.

Sot, shalqiri është mbase fruti më i preferuar i verës, pasi që gjatë verës kujdeset të na freskojë në mënyrën më të mirë dhe njëkohësisht, të mbështesë nivelet e mirëqenies në trup.

Përfitimet:

-Forcon sistemin imunitar

-Përmirëson shëndetin e zemrës

-Lehtëson dhimbjen e muskujve

-Përmirëson procesin natyror të detoksifikimit të trupit

-Ndihmon në luftën kundër qelizave të kancerit

-Mbron shëndetin e lëkurës

-Mbështet shëndetin e syve

-Ndihmon në humbjen e peshës

-Lehtëson zbaticën e acidit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi