I dënuar për vrasje me paramendim, arrestohet me pasaportë false 45-vjeçari në Kapshticë

Kapshtice- Ditën e sotme është arrestuar në flagrancë nga shërbimet e Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë në bashkëpunim me specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar në DVP Korçë 45-vjeçari i cili tentoi të kalonte kufirin me pasaportë të falsifikuar.

Shtetasi B. Ç. banues në Tiranë, dyshohet të ketë paraqitur pasaportë të falsifikuar në kufi dhe është i dënuar më parë për veprën penale “Vrasja me paramendim”.

Ky shtetas është paraqitur në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, me një pasaportë në emrin e një shtetasi tjetër, e dyshuar si e falsifikuar, e cila iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave”.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi