I dashur popull! Si mund te mbrojme diçka qe nuk e kemi? Nga: Kreshnik Osmani

Nga Kreshnik Osmani

I dashur popull!

Kur i vune deputetet ne lista nuk iu pyeti kush.
Kur e votuan Presidentin këta koleret qe e shajne sot nuk iu pyeti kush.
Kur i emerojne gjyqtaret nuk iu pyet kush.
Kur i emerojne prokuroret nuk iu pyet kush.
Kur kapin institucionet me te larta te Shtetit nuk iu pyet kush.
Kur e shesin detin nuk iu pyet kush.
Kur e shesin naften dhe gazin e Shqiperise nuk iu pyet kush.
Kur e shesin floririn e Shqiperise si mbeturina dhe skrap minerar per dy leke nuk iu pyet kush.
Kur ua shembën shtepite mbi koke nuk iu pyeti kush.
Kur nisen ti falin Serbise veriun e Kosoves nuk iu pyeti kush.
Kur e firmosen Demarkacionin me Malin e Zi dhe i falen mijera hektare toke shqiptare nuk iu pyeti kush.
Kur ia dorezojne ekonomine e vendit pese oligarkeve nuk ju pyeti kush.
Kur ua grabiten pronen tuaj dhe ia falen tjetrit qe nuk i takon nuk iu pyeti kush.
Kur e bene Reformen ne Drejtesi nuk iu pyeti kush.
Kur e bene Vetting-un nuk iu pyeti kush.
Kur marrin borxhe jashte Shqiperise ne emrin tuaj nuk ju pyet kush.
Kur i shperndajne leket per koncesione dhe PPP nuk iu pyet kush.
Zgjedhje nuk duan te bejne.
Sistemin nuk duan ta ndryshojne.
Te zgjidhni njerezit qe i doni ju ne Parlament nuk duan tiu lene.
Te numeroni voten tuaj nuk duan t’iu lene.
Te qendroni ne Shqiperi nuk duan t’iu lene.
Te ktheheni ne Shqiperi nuk kane kane per t’iu lene.
Kur bejne seks me nderkombetaret nuk ju pyesin ju.
Kur kane video te nxehta i shohin vete dhe nuk ia tregojne ju?

I dashur popull!

Nuk u duheni atyre per asgje. Atehere, perse e ndjeni te nevojshme qe te perfshiheni emocionalisht ne çeshtje qe nuk kane lidhje me ju dhe te peshtyheni me kaq shume neveri, kur e kuptoni se nuk u duheni kolereve per asgje?!

Shqiperise i duhet Referendum per t’ia kthyer Republiken e vjedhur sovranit, perndryshe si mund te mbrojme diçka qe nuk e kemi dhe nuk na perket?! 

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi