https://www.aiguillealpine.co.uk/http://perpustakaan.unla.ac.id/wp-includes/MESINSLOT/https://cafesach.com.vn/https://shootless.nl/http://www.smartiming.co.uk/https://thali.pl/https://www.contraloriapereira.gov.co/https://fia.ui.ac.id/-/stoto/https://iac.ui.ac.id/qris/https://stroumfaki.gr/https://nipscollege.co.ke/https://memorialsignworld.com/https://healthcareinkenya.com/https://bayscaffolding.co.nz/https://www.prottoy.cu.ma/https://ideasvibe.com/https://www.ffl.si/https://fhunizar.ac.id/https://sgs.sheratongrandesukhumvit.com/https://disability.ui.ac.id/maxwin/https://www.fodecc.cm/https://shiki.cu.ma/https://www.fodecc.cm/Samuel-Donatien-Nengue/https://nfd.com.tr/https://eedesign.co.uk/https://defender.org.br/https://fosfobox.com.br/http://estima.xgeo.pl/
Hysaj e Napoli, kampionë dimri në Serinë A - Drita Tv

Hysaj e Napoli, kampionë dimri në Serinë A

Napoli ka arritur ta mbyllë në mënyrën më të mirë të mundshme vitin 2017. Skuadra e Sarrit ka triumfuar me rezultatin minimal 0-1 ndaj Crotones dhe ka siguruar vendin e parë të Serisë A, për vitin 2017, që e bën njëkohësisht edhe kampione të dimrit.

Vendimtar ka qenë një gol i golshënuesit më të mirë napolitan, kapitenit Marek Hamsik, në minutën e 17, që i dha 3 pikët ‘të kaltërve’. Sllovaku shënoi një gol të bukur nga brenda zonës, duke përfituar nga një vendosje e gabuar e mbrojtësve të Crotones.

Në fushë nuk arritëm të shihnim një derbi shqiptar, pasi ndonëse Hysaj ishte titullar si zakonisht, Ajeti ishte i pezulluar për shkak të plotësimit të numrit të kartonëve të verdhë.

Për Napolin dhe Crotonen përfunduan sot të 19 ndeshjet e fazës së parë, ku skuadra e Sarrit ia doli të grumbullojë 48 pikë, duke u konfirmuar si kandidatja kryesore për të fituar titullin kampion në maj.

Nga ana tjetër, Crotone e mbyll fazën e parë në zonën e ftohtë të renditjes dhe sërish këtë sezon, do të duhet të bëjë mrekullinë në fazën e dytë./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi