Hulumtimi: Manchester United, klubi më me vlerë në botë. Ja sa kushton!

Sipas hulumtimit nga grupi financiar i KPMG, i cili vlerëson vlerat e kompanivë, Manchester United është klubi i futbollit më me vlerë në botë.

Të dhënat më të fundit të mbledhura nga KPMG tregojnë se klubi anglez kushton 3.3 miliardë euro.

Pas tij vjen Real Madrid me një vlerë prej 2.9 miliard euro dhe e treta është Barcelona me 2.8 miliardë euro.

Ato ndiqen Bayernin e Mynihut me 2.55 miliardë euro; Juventus është i nënti me 1.3 miliardë, ndërsa PSG i njëmbëdhjeti me vlerën e parashikuar prej 1.14 miliardë euro.

Krahasuar me vitin e kaluar, vlera e Manchester United është rritur me pesë për qind, dhe vlera totale e klubeve është rritur me nëntë për qind. /tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Greqia “zien” për emrin e “Maqedonisë”. Sondazhi: 71.5% e grekëve kundër

Emri “Maqedonia” është kthyer tashmë në çështjen kryesore politike në Greqi, e ka përçarë jo vetëm politikanët, por edhe qytetarët. Qarqe politike qeveritare përpiqen të...

KQZ nuk certifikon kandidatët e Listës Serbe

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbajtur sot mbledhjen e radhës në të cilën është marrë vendimi për kandidatët e Listës Serbe për zgjedhjet që...

‘Konfliktet me pronat’/ Crawford: Si mund të investosh kur nesër vjen komshiu e thotë ‘është toka ime’?

Konfliktet me pronat po largojnë investitorët nga Shqipëria. Kështu shprehet ish-presidenti i Dhomës Amerikane, Mark Crawford.

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...