Haradinaj: Mos ja qani hallin Nismës e PDK-së, ata janë si “mishi me thoin”

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk sheh kurrfarë fërkimi dhe prishje të marrëdhënieve në mes të PDK dhe Nisma, përkundrazi i sheh në marrëdhënie të forta mes vete.

Derisa u pyet nga gazetarët se a ka rrezik për prishje koalicioni derisa vërehen fërkime ne mes te përfaqësuesve të koalicionit PDK-Nisma si dhe bojkotit nga Lista Serbe, Haradinaj nuk sheh kurrfarë rreziku derisa thotë se kush si ka punët më mirë sesa Nisma e PDK mes vete.

“Oshtë një shprehje. Mos hin në mes të atyre që duhen shumë. Ma shumë se ata nuk duhet kërkosh, mos ia bani gajlen”, tha Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk sheh kurfar fërkimi dhe prishje të marrëdhënieve në mes të PDK dhe Nisma, përkundrazi i sheh ne  marrëdhënie të forta mes vete.

Derisa u pyet nga gazetarët se a ka rrezik për prishje koalicioni derisa vërehen fërkime ne mes te përfaqësuesve të koalicionit PDK-Nisma si dhe bojkotit nga Lista Serbe, Haradinaj nuk sheh kurrfarë rreziku derisa thotë se kush si ka punët më mirë sesa Nisma e PDK mes vete.

“Oshtë ni shprehje. Mos hin në mes të atyre që duhen shumë. Ma shumë se ata nuk duhet kërkush, mos ia bani gajlen’ tha Haradinaj”. /Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi