Hahn shpreson në një vendim të shpejtë e të merituar për vizat

Komiteti i Parlamentit Europian për Liri Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme ka miratuar raportin e Tanja Fajon për të proceduar tutje në procesin e heqjes së vizave për qytetarët e Kosovës.

Komisioneri për Zgjerim në BE, Johannes Hahn, e ka cilësuar këtë hap si shumë pozitiv.

“Shpresoj për një vendim të shpejtë të favorshëm dhe të merituar”, ka shkruan Hahn në profilin e tij në Twitter./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi