“Greqia zgjerohet me 12 milje në detin Jon”/ Reagon Rama: Nuk falen detet e tokat si rroba!

Pas publikimit të lajmit se Kryeministri i Greqisë, Kyrakos Mitsotakis kishte deklaruar në parlamentin grek, se shteti i tij do të vijojë të shtrirjen deri në 12 milje edhe në detin Jon, vjen edhe reagimi i kryeministrit Rama.

Ai në fakt i ka kthyer përgjigje një komentuesi që e ka pyetur për çështjen në fjalë në rrjetet sociale, duke thënë se detet e tokat nuk fallen si rroba.
Rama shkruan:

“Ilirjani Iliri te rrofte Skenderbeu ne balle kur ne koke ke Saliun dhe flet per “falje detesh” sikur flet per falje rrobash! Hajde shqipe hajde! Nuk falen detet e tokat si rroba o mik, prandaj para se te flasesh per tema te tilla, ulu lexo, rri degjo, informohu e pastaj shprehu dhe ruhu nga genjeshtrat e medha se po te kapen ne gjume, i hengre e ike ne drejtim te paditur!”, shkruan Rama.

  • foto galeri
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi