Goli i rrallë një “habibi” nga Izraeli: shënon duke braktisur shokun e “plagosur”

Një gol i rrallë u shënua në përballjen Maçabi vs Netanyah në kampionatin izraleit, jo përnga ekzekutimi por nga rrethanat.  Futbollisti Habib Habibou shënoi ndërsa kishte ndërprerë lojën për t’i ardhur në ndihmë një shoku skuadre pas një dëmtimi.

Por kundërshtarët vijuan lojën dhe, kur Habibou pa t’i vinte topi në këmbë gjersa ishte në zonë para portës, e ka braktisi shokun e shtrirë nën dhimbje dhe shënoi

Habibou nuk është hera e parë që ta gjejë në kopertinën e mediave sportive në botë.

Ish-lojtari i Leeds në futbollin belg, nxorri një rosë nga fusha, kur tifozët kundërshtarë donin të të përfitonin minuta kohë. /tesheshi.com/

Embedded video

MUNDIAL

@MundialMag

Habib Habibou might be our new favourite player.

1,542 people are talking about this

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi