Goditën me sende të forta dy persona: Dy të arrestuar e dy në kërkim në Bulqizë

Dy persona janë vënë në pranga dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje në Bulqizë.

Bëhet e ditur se incidenti ka ndodhur në lagjen “Gjeologu”, në ambientet e një lavazhi.

Nga hetimet e kryera rezulton se B. Ç., M. P., D. Ç., dhe S. C., kanë shkuar në ambientet e lavazhit të shtetasit E.T., dhe pas një konflikti për motive të dobëta kanë goditur me sende të forta  E. T., 34 vjeç, dhe D.T., 25 vjeç, duke u shkaktuar dëmtime në trup.

Të lënduarit ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Në pranga për rastin janë vënë  B. Ç, 26 vjeç dhe M.P., 27 vjeç, banues në Bulqizë.

Kurs në kërkim janë shpallur D. Ç, 29 vjeç; S. C.,26 vjeç, të cilët pas mbërritjes së policisë në vendin e ngjarjes kanë arritur të largohen.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi