Gjosha: Opozita u përjashtua nga mbledhja e Këshillit të Stabilizim Asocimit

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar pas mbledhjes së djeshme të Këshillit të Stabilizim Asocimit, duke u shprehur në Facebook se për herë të dytë qeveria përjashtoi nga pjesëmarrja opozitën.

“Këshilli i Stabilizim Asocimit për herë të dytë organizohet nga qeveria duke përjashtuar opozitën. Frika nga e vërteta tani ka sjellë censurën edhe në pozicionet dhe instancat ku opozita ka vendin e saj të padiskutueshëm. Nëse dikush mendon që ky është një proces i njëanshëm dhe jo gjithëpërfshirës, kërkon të shkatërrojë perspektivën europiane të Shqipërisë. Sa keq që qeverisemi nga njerëz të vegjël si në vizion, ashtu edhe në shpirt”, shkruan Gjosha në rrjetin social./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi